HerbasVilniaus apygardos administracinis teismas

Pranešimai spaudai

Pasitinkant valstybės šimtmetį – paroda „Mano Lietuva“
2018-02-09
 

asario 8-ąją Vilniaus apygardos administracinis teismas nušvito įvairiausiomis spalvomis – čia buvo atidaryta dailininkės Emilijos Gaspariūnaitės-Taločkienės tapybos darbų paroda „Mano Lietuva“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Parodoje eksponuojami 29 autorės darbai.

Į teismo konferencijų salėje vykusį parodos atidarymą sugužėję svečiai ir teismo darbuotojai buvo pasitikti neįprastai: kiekvienam įteiktas mūsų valstybės simbolis – trispalvė vėliavėlė. Neeiliniu akordu prasidėjo ir pats renginys – Lietuvos himnu, kurį sugiedojo Nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Sofija Jonaitytė pritariant visiems renginio dalyviams.

Apie parodos autorę, dalyvaujančią parodose jau penkis dešimtmečius, papasakojo jos kolega dailininkas Arvydas Bagdonas. Jis pabrėžė menininkės darbų subtilumą, muzikalumą, džiaugsmingą autorės braižą, svajingą meilę tėvynei.  Dailininkės jautriai ir kruopščiai ištapyti, poetiški, muzikalūs kūriniai yra susiję su Lietuvai svarbiomis istorinėmis datomis, vietomis, asmenybėmis, architektūros paminklais.

Kaip parodos atidaryme kalbėjo pati Emilija Gaspariūnaitė-Taločkienė, pasiūlymas eksponuoti savo darbus teismo rūmuose ją šiek tiek šokiravo – juk iki tol nebuvo tekę peržengti teismo slenksčio. Nustebę dėl parodos vietos pasirinkimo buvo ir jos kolegos Dailininkų sąjungoje, kuriems žodis „teismas“ nelabai dera su žodžiu „menas“... „Pasivaikščiojusi po teismo rūmus, išvydusi malonius, besišypsančius čia dirbančių žmonių veidus, susidomėjimą paroda, įsitikinusi, kad mano kūriniai čia labai gražiai įsiliejo į teismo erdves, labai tuo džiaugiuosi,“ – šypsojosi ponia Emilija. 

Dailininkė E. Gaspariūnaitė-Taločkienė yra surengusi 60 autorinių parodų ne tik Lietuvoje, bet ir Baltarusijoje, Rusijoje, Olandijoje, Suomijoje, Lenkijoje. Ji aktyviai dalyvauja tarptautinėse parodose ir įvairiuose meno projektuose. Jos kūriniai 240 kartų eksponuoti Lietuvos ir užsienio galerijose, yra apdovanota dr. Genovaitės Kazokienės vaizduojamojo meno fondo (Australija) premija už geriausią kūrinį lietuviška tema bei pirmąja Teofilio Petraičio premija, kurią įsteigė Čikagos (JAV) M. K. Čiurlionio galerija, už istorinių temų vaizdavimą tapyboje ir akvarelėje. E. Gaspariūnaitė-Taločkienė yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė, Vilniaus tapytojų sekcijos ir akvarelininkų grupės „Aqua 12“ narė, Lietuvos bajorų Karališkosios sąjungos ir Šv. Kazimiero ordino narė. Menininkė ne tik tapo paveikslus, bet ir kuria eiles. Kelias dainas pagal jos eiles parodos atidarymo renginyje atliko bardas, kompozitorius ir dainų autorius Vygantas Kazlauskas, prisipažinęs, kad kūrybinis bendradarbiavimas su dailininke tęsiasi jau penkerius  metus. „Emilijos darbai, kuriuose tiek daug emocijų, mane įkvepia“, – sakė dainininkas.

Parodos atidarymo renginyje skambėjo dar viena daina, kuri taip siejosi su pro langus matomu Gedimino pilies bokštu su plevėsuojančia Trispalve. Solistei Sofijai Jonaitytei uždainavus lietuvių liaudies dainą „Oi tu žirge, žirge“, ją užtraukė visi, sutartinai mojuodami vėliavėlėmis.

Teismo pirmininkė Jolanta Malijauskienė pasveikino visus renginio dalyvius su artėjančia Valstybės atkūrimo diena, padėkojo darbuotojams už jų darbą, pabrėždama tai, kad mūsų kasdieniai darbai skirti mylimai Lietuvai. J. Malijauskienė taip pat padėkojo ir parodos autorei už galimybę net du mėnesius grožėtis jos kūriniais bei kitiems renginio svečiams už išskirtinę šventę. „Meno kūriniai daro mūsų gyvenimą dvasingesnį, spalvingesnį. Tikiuosi,  eno žmonės nebeišsigąs žodžio „teismas“ ir ateityje surengsime dar ne vieną parodą“, – sakė teismo pirmininkė.     

Sigitos Jacinevičienės-Baltaduonės, Jūratės Domarkaitės  nuotraukos 

         

 

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė

Vilniaus apygardos administracinio teismo

pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene

Tel. (8 5) 264 1270, mob. 8 69 816 692

el. paštas  sigita.baltaduone@teismas.lt

www.vaateismas.lt

 
Informaciją atnaujino: Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė
Informacija atnaujinta: 2018-02-09 12:30

TEISMO DARBO

LAIKAS:
 I-IV   8.00 -17.00
 V       8.00-15.45

DOKUMENTŲ PRIĖMIMAS:

 I-IV   7.30-17.00
 V       7.30-15.45

SUSIPAŽINIMAS SU BYLOMIS:

I-IV   8.00-17.00

V       8.00-15.45

PIETŲ PERTRAUKA: 

12.00-12.45

KONTAKTAI

Žygimantų g. 2

01102 Vilnius
tel. (8 5) 264 8703
faks. (8 5) 264 8701
vilniaus.administracinis@teismas.lt

Duomenys kaupiami

ir saugomi Juridinių asmenų

registre, kodas 188733964

BENDRAS RAŠTINĖS SKYRIAUS

tel. (8 5) 264 8703

KONTAKTAI ŽINIASKLAIDAI:

tel. (8 5) 264 1270, mob. tel.: +370 698 16 692, 

+370 612 49 869 

el. p. sigita.baltaduone@teismas.lt

Naujienų prenumerata

 

Teismų pranešimai

Tvarkaraščių paieška

Sprendimų paieška

NTA

Teismų sistemos intranetas

 
Viso apsilankė:4427322Šiandien:8818Dabar naršo:41